Vegas XXVI Finals Round Results & Competition Champions

Vegas XXV – Camp Champions / Finals Round Results
NATIONAL CHAMPIONS
Kicking – Skyler Southam (2016, UT)
Punting – Aidan Daily (JC, CA)
*Skyler & Aidan will receive FREE Chris Sailer Kicking Camps for 1 Full Year!
Saturday Competition Champions
Field Goal Last Man Standing Champions
Group 1 (Class of 2019, 2018 & 2017) – Josh Grant (2017 TX)
Group 2 (Class of 2016) – JD Dellinger (2016 NC)
Group 4 (Class of 2016, 2015 & JC & Transfers) – Gabriel Siemienec (2016 Canada)
Punt Champions (Punters Only)
Consistency – Kyle Thompson (2016 CA)
Last Man Standing – Aidan Daily (JC CA)
Head to Head – James Husebo (JC CA)
FINALS ROUND Field Goal Results – Head to Head
Round 1
Andrew Strauch defeats Jake Roberts
Kevin Boermeester defeats Holden Lyons
Ethan Endicott defeats Brendon Chitura
Diego Marquez defeats Tanner Dayton
Round 2
Connor Culp defeats Andrew Strauch
Collin Riccitelli defeats Andrew Rodriguez
Jared Smolar defeats Daryian Basco
Skyler Southam defeats Ethan Endicott
Jeffrey Chan defeats Eric Baughman
Noah Ball defeats Quinn Saluan
Round 3
Connor Culp defeats Collin Riccitelli
Kevin Boermeester defeats Jared Smolar
Skyler Southam defeats Jeffrey Chan
Noah Ball defeats Diego Marquez
Round 4
Connor Culp defeats Kevin Boermeester
Skyler Southam defeats Noah Ball
Finals
Skyler Southam defeats Connor Culp
FINALS ROUND Punting Results
Playoff Qualifiers

(selected by Chris Sailer Kicking Staff based on the results of the entire weekend)

Class of 2017: Chase McGrath, Cooper Graham, Kyle Senkowski,

Adam Stack, Bailey Schroeder

Class of 2016: Elias Deeb, Seth Kujawski, Noah Alejado,

Matt Blair, Andrew Rodriguez,

Gage Russell, JD Dellinger, Jared Smolar, Skyler Southam,

Kyle Thompson, Kaden Keon,

Kyle Corbett, Christian Dinevski, Sam Loy, Bryce Lugviel,

Dalton Mullins, Jack Pawlowski,

Jared Porter, Eric Silvester, Tyler Sumpter, Mitchell Souza,

Jake Verity, Jonn Young

Class of 2015/JC/TR: Ethan Erickson, Anthony Cantabrana,

Brandon Gracia, James Husebo,

Cannon Plooster, Wes Nail, Nick Giordan
Automatic Qualifiers:

Jake Ambrose (JC), Aidan Daily (JC), Ruben Guzman (TR), Braden Mann (2016)

Tommy Manning (JC), Kyle Thompson (2016),

Bailey Raborn (2016), Jaime Medina (2016)

Head to Head competition narrowed the field down to 16

Here are the results

Round of 16:
Jake Ambrose defeats Tyler Sumpter
Jaime Medina defeats Wes Nail
Andrew Rodriguez defeats Bailey Raborn
JD Dellinger defeates Kyle Thompson
Seth Kujawski defeats Ruben Guzman
Aidan Daily defeats Dalton Mullins
Branden Mann defeats Brandon Gracia
Jared Smolar defeats Tommy Manning
Quaterfinals:
Jaime Medina defeats Jake Ambrose
JD Dellinger defeats Andrew Rodriguez
Aidan Daily defeats Seth Kujawski
Braden Mann defeats Jared Smolar
Semifinals:
JD Dellinger defeats Jaime Medina
Aidan Daily defeats Braden Mann
Finals:
Aidan Daily defeats JD Dellinger

(3759)

Speak Your Mind

*